خوردن و آشامیدن

در شرایط وجود گرمای شدید در معده، از چه گروه های غذایی نباید استفاده شود؟

در مطلب بعدی شرایطی را که موجب گرم شدن بیش از حد معده می شوند، نام بردیم. حال با هم ببینیم در این شرایط، خوردن چه غذاهایی باعث بروز بیماری در بدن ما می شود.

شیر و سایر لبنیات؛ چون شیر به نسبت دیگر لبنیات لطیف تر است، به طور خاص در این شرایط از شیر استفاده نشود.

گوشت های لطیف؛ لطیف ترین گوشت، ماهی است. ماهی نسبت به بقیه گوشت ها به زحمت بیشتری نیاز دارد تا به مواد سالم تبدیل شود حال اگر در حرارت بالا آن را وارد بدن کنیم به طور کامل فاسد می شود و بدن را دچار بیماری می کند.

کل میوه ها مخصوصاً خربزه و هندوانه؛ همه میوه ها لطیف هستند ولی خربزه و هندوانه از همه لطیف ترند و سریعاً فاسد می شوند.

نکته: یکسری از معده ها غذاهای غلیظ را بهتر از غذاهای لطیف هضم می کنند. مثلاً به راحتی کله پاچه می خورند ولی یک برگ کاهو حال آنها را خراب می کند و دچار سوءهاضمه می شوند.

سوءهاضمه علامت این است که مواد زائدی در بدن تولید شده است. ممکن است فکر کنید این مواد به راحتی از بدن دفع می شود و آسیبی به بدن ما وارد نمی کند. ولی در حقیقت، این مواد از معده به کبد و بعد از آن وارد خون می شوند و همه بدن را درگیر می کنند.

بعضی از معده ها نیز داغ نمی شوند و شاید خود فرد و دکتر، متوجه حرارت معده او نشوند ولی این افراد به تجربه فهمیده اند که وقتی غذاهای لطیف می خورند حال معده آنها بد می شود، ترش می کنند و بعد از آن، حال بیمارگونه پیدا می کنند ولی با غذاهای غلیظ حالشان بد نمی شود. به این افراد هم توصیه می کنیم که ملاحظه عادت معده خود را بکنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن