خوردن و آشامیدن

برای جلوگیری از خروج سریع مواد غذایی از معده که موجب لاغری می شود، چه کنیم؟

اختلال رایجی که در سیستم گوارش وجود دارد، این است که گاهی دهانه های فوقانی یا تحتانی معده کار خود را خوب انجام نمی دهند و موجب می شود غذا زود از معده تخلیه شده و بدن، آن بهره لازم را از غذا نبرد. در نتیجه؛ آن طور که باید در بدن فرد، گوشت و خون تولید نمی شود.

معده ما مثل یک مسیر است یعنی از دو طرف باز است. دو طرف معده با دو دهانه خیلی قوی حمایت می شود و بدن، تدبیر می کند که دهانه پایین و بالا چه وقت باز شود. اگر این تعادل به هر دلیلی به هم بخورد باعث می شود سیستم هضم غذایی ما به هم بریزد.
افرادی که این مشکل را دارند باید قبل از خوردن غذا، گروهی از مواد غذایی که در طب سنتی به قابضات معروف هستند، استفاده کنند تا به کمک آنها قدرت بسته شدن را به دهانه پایین معده برسانند تا به آسانی باز نشود.

این مواد باید حدوداً یک ربع قبل از زمان غذا خوردن استفاده شوند که از جمله آنها موارد زیر است:
1- رب به یا حتی جویدن میوه به.
2- رب سیب؛ سیب نه تنها مقوی معده است بلکه قدرت سم زدایی و قبض کردن معده را دارد. البته قدرت قبض کردن آن کمتر از “به” است.
3- رب انار ملس مایل به ترشی.
4- تخم گشنیز؛ تخم گشنیز را آسیاب کنند تا راحتتر خورده شود.

این مواد در صورتی خوب هستند که به صورت شربت در نیایند زیرا در این صورت معده می تواند آنها را از خودش رد کند.

افرادی که این مشکل را دارند نباید معده را خیلی سنگین کنند. معده این افراد سست شده و با وارد شدن غذای سنگین، قدرت نگه داری غذا را ندارد پس بهتر است غذا در وعده های زیاد و با حجم کمتر استفاده شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن