حالات روحی

سستی و بی حالی در فصل تابستان

چگونه سستی و بی حالی ایجاد شده در فصل تابستان را برطرف کنیم؟

در مطالب دیگری گفتیم که می توانیم با انجام یکسری تدابیر ساده مثل استفاده از غذاها و نوشیدنی های سرد مزاج و یا استشمام عطرهای خنک کننده، از دچار شدن به بیماری های فصل تابستان در امان بمانیم.
اما اگر دچار بیماری شدیم چه کنیم؟

اگر فرد، جلوی تحلیل اولیه بدنش را نگیرد، دچار سستی و ضعفی می شود که در بدن او دائمی است و هرچه غذا بخورد و بخوابد این سستی برطرف نمی شود و بدن او مستعد دچار شدن به انواع بیماری ها و در نهایت، موجب کاهش عمر می شود.
به همین دلیل است که ما در مناطق گرمسیر عمرهای کوتاه و در مناطق سردسیر عمرهای بلند داریم زیرا هوای سرد، بدن را محکم و مقاوم و گرمای هوا، بدن را سست و ضعیف می کند.

اگر فرد دچار این سستی دائم شد اولین تدبیری که می توان برای آن در نظر گرفت این است که تا جایی که امکان دارد در باقی مانده فصل گرما، خود را در معرض گرما قرار ندهد. البته نه به این معنی که بدن را بیش از حد سرد کند چرا که خنک کننده های فصل تابستان باید با تدبیر انتخاب شوند و وقتی سرما ناگهانی و زیاد بر بدن وارد شود خصوصاً سرمای خشک کولر گازی که مستقیم می وزد، بدن را مستعد بیماری می کند. باید یک خنکی ملایم همراه با رطوبت بر بدن وارد شود.

می توان در مناطق خشک از کولرهای آبی استفاده کرد. همچنین در این مناطق با استفاده از غذاها و نوشیدنی های رطوبی مانند دمنوش و شربت بنفشه، کاهو سکنجبین، خیار سکنجبین، تخم ریحان، تخم شربتی و خاک شیر می توان رطوبت لازم بدن را فراهم کرد.
ضعف و سستی ایجاد شده در بدن گاهی موجب می شود که بعضی از اندام های بدن علائم خاصی از خود نشان دهند. از جمله اینکه عضلات، دچار گرفتگی می شوند و این به دلیل کم شدن رطوبت بدن است. در این شرایط با روغن هایی مثل روغن بادام و بنفشه باید به آرامی این عضلات را ماساژ داد تا گرفتگی آن برطرف شود.

عارضه دیگری که ممکن است در این زمان رخ دهد تپش قلب است. روح، تحلیل یافته و از منافذ باز بدن خارج شده و قلب نمی تواند به درستی عمل کند و دچار تپش قلب می شود. اگر در این حالت به بدن رسیدگی نشود این علایم ممکن است از بین بروند که البته دلیل بر بهبود بدن نیست.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن