سلامت

چگونه مشکل چربی خون را برطرف کنیم؟

همه ما دوست داریم سلامتی را در کنار زیبایی داشته باشیم و حتی گاهی زیبایی را فدای سلامتی می کنیم، اما خوب است به دنبال یک راه درست، برای بهره مندی از هر دو باشیم. برای مثال کسانی که دچار چربی خون هستند برای کاهش چربی خون خود ناچارند رژیم بگیرند در حالی که لاغری را دوست ندارند و می خواهند در کنار سلامتی، عضلاتی متناسب داشته باشند.

این افراد لازم است چه کارهایی انجام دهند؟
چربی خون یک بیماری است و هرچند که به افزایش چربی های سطح بدن مرتبط است ولی ما فقط با کاهش چربی های کل بدن، نمی توانیم آن را تنظیم کنیم، در واقع چربی خون، مربوط به سوخت و ساز کبدی ما است.

کبد باید بتواند سوخت و ساز چربی ها را تنظیم کند تا سطح چربی که درون خون وارد می شود تناسب پیدا کند. بیشترین علت افزایش چربی خون به بیماری های سوء مزاجی برمی گردد و یک تنظیم مزاج، می تواند چربی را پایین بیاورد.

ما در اولین قدم به افراد بیمار توصیه می کنیم تدابیر مربوط به سلامتی (حفظ الصّحه) را رعایت کنند که اولین اصل آن ورزش است و مسلماً ورزش و سوزاندن چربی های زائد بدن می تواند به کاهش سطح چربی های خون کمک کند، هرچند که ممکن است به علت اختلال مزاجی در کبد، کل مشکل رفع نشود.

در نهایت اگر با وجود اینکه فرد؛
1- خواب و خوراکش را تنظیم کرده
2- ورزش متناسب داشته
3- هیجان و اضطرابش را کنترل کرده و …
باز هم چربی خون او بالاست، باید درمان تخصصی شود.

حال اگر مراعات کرده، چربی های بدنش تحلیل رفته و بیماری چربی خونش برطرف شده؛ در ادامه، اصلاح مزاج کبد را انجام دهد و با ورزش کردن خصوصاً ورزش های عضله ساز می تواند به صورت موضعی یا عمومی، بدن خود را به یک وضعیت مناسب برساند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن