خوردن و آشامیدن

استفاده از چه ظروفی برای خوردن و درست کردن غذا مناسب است؟ (۲)

در مطلب قبل، شرایط و نحوه درست استفاده کردن از ظروف را بیان کردیم و گفتیم که یکی از ظروف مناسب برای طبخ غذا، استفاده از ظروف آهنی قلع شده است.

حال در این پست به چگونگی استفاده از این ظروف می پردازیم.

در طب سنتی، ظروف آهنی اثر درمانی دارند و از آنها برای درمان کم خونی استفاده می شود. استفاده بیش از حد، از ظروف آهنی بدون لعاب یا انداختن قطعه آهن درون غذا توصیه نمی شود چرا که ما از این طریق نمی توانیم میزان آهن وارد شده به غذا را کنترل کنیم.

بیشترین توصیه ما استفاده از ظروف آهنی قلع شده است یعنی روی آهن را لایه ای از قلع گرفته باشد. در طب سنتی قلع معروف است به ماده ای که کمترین میزان تداخل با غذاها را دارد یعنی یک درجه بعد از خنثی. به همین دلیل ظروف آهنی، مسی و … را قلع اندود می کردند و بعد از یک مدت، قلع را نو می کردند و لایه ای روی آن می کشیدند.

استفاده از ظروف چُدنی یا ظروف ساخته شده با آهن خالص نیز برای پختن غذا مناسب است. از آنجایی که پیدا کردن آهن بدون ناخالصی خیلی سخت است، ما در این موارد، مصرف قرص آهن را بهتر می دانیم.

از ظروف آهنی، به طور پیوسته استفاده نکنید. همچنین استفاده از آنها تنها برای پخت غذا توصیه شده و بلافاصله بعد از پخت، باید غذا از آنها خارج شود چرا که در مدت زمان تماس غذا با ظرف، دائماً یون های این فلز وارد غذا شده و احتمال مسمومیّت را بالا می برند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن