سلامت

برای دفع بهتر غذا از معده و پیش گیری از ابتلا به یبوست، چه کنیم؟

در مطالب قبل گفتیم دو دهانه در بالا و پایین معده وجود دارد که اگر این دو دهانه به موقع باز و بسته نشوند سیستم گوارش ما دچار مشکل می شود. همچنین علایم وجود مشکل در دهانه پایین و راهکارهای بهبود این مشکل را بیان کردیم و موثرترین راهکار را استفاده از موادی به نام قابضات نام بردیم که موجب تقویت دهانه پایین معده شده و از دفع سریع مواد، جلوگیری می کنند. همچنین گفتیم که این مواد باید قبل از غذا خورده شوند. اما برای تقویت دهانه فوقانی معده، قابضات باید بعد از غذا خورده شوند.

حال ببینیم چه افرادی دچار ضعف دهانه فوقانی معده شده اند و بعد از غذا نیاز به استفاده از قابضات دارند:
1- کسانی که به محض خوردن غذا حالت تهوع پیدا می کنند.
2- کسانی که معمولاً معده آنها ترش می کند.
3- کسانی که دچار یبوست می شوند.

این افراد باید از قابضات به عنوان دفع کننده غذا و حدود یکی دو ساعت بعد از غذا استفاده کنند چرا که علاوه بر قبض کنندگی، قوت بخش نیز هستند.

4- گروهی که غذا در معده آنها بخار کرده و بالا می رود. همه مواد غذایی بخش لطیفی دارند که به صورت بخار در می آیند و اگر دهانه فوقانی معده خیلی محکم نباشد این مواد متصاعد شده و به مغز یا مری آسیب می زنند.

این افراد بخاطر این بخارات، بعد غذا بسیار باد گلو می زنند و گازها را دفع می کنند و معمولاً بعد از غذا احساس سرگیجه و سردرد پیدا می کنند مثل سیاه رفتن چشم یا احساس نیاز به خوابیدن.

لازم به ذکر است که درمان اصلی، درمان اصل مشکل است که باید با مراجعه به طبیب، درمان شود و استفاده از قابضات یک درمان موقت محسوب می شود.

برای قبض قوی تر، علاوه بر استفاده از رُبها و جویدن میوه ها، تخم و سبزی گشنیز خشک هم به صورت اختصاصی مفید است. همچنین می توانید لیمو امانی را با همه محتویات، پودر و آسیاب کنید و با کمی شکر، هم وزن آن مخلوط کرده و یک قاشق چای خوری بعد از غذا مصرف کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن