آب و هواخوردن و آشامیدن

در فصل تابستان از چه میوه هایی استفاده کنیم؟

فصل تابستان با میوه های دلچسب و متنوعی همراه است اما خوب است بدانیم کدام یک از این میوه ها جدا از لذیذ بودن برای پیشگیری از بیماری های این فصل، بیشترین تاثیر را دارند!

میوه های خوب در فصل تابستان، میوه هایی هستند که میل به سردی و تری داشته باشند که غالباً همه میوه ها همین سردی و تری را دارند.

از بهترین میوه های تابستانه که هم درمان است، هم مسهل صفرا، هم تعدیل کننده مزاج فصل و هم رفع کننده عطش، آلو است. آلو از یبوست های تابستانه، گرمازدگی، عطش، جمع شدن صفرا و … جلوگیری می کند. در طب سنتی آلوی سیاه را بهتر از همه ی آلوها می دانند. از دیگر میوه های خوب این فصل آلبالو، گیلاس و … هستند. همچنین بهتر است از میوه های خام مثل گوجه سبز کمتر استفاده شود.

یکی دیگر از میوه های رایج در این فصل هندوانه است که علیرغم اینکه آب خیلی زیادی دارد ولی هضم آن برای بعضی از معده ها سخت است. اگر معده شما با هندوانه مشکلی ندارد می توانید از آن به عنوان عصرانه استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که میوه ها به شدت لطیف هستند و در شدت گرما اگر ناگهانی با معده خالی خورده شوند ممکن است حالت بیمارگونه را در فرد تشدید کنند چرا که صفرا در حین عطش در معده غالب است و میوه را به خودش تبدیل می کند.

پس بهتر است زمانی که به منزل می رسید کمی آرام بگیرید تا با استشمام هوای خنک، حرارت درون پایین بیاید و پس از آن، آرام آرام شروع به خوردن و آشامیدن کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن